Naukowców Dwóch Blog (Nie)zdolni naukowcy

(Nie)zdolni naukowcy

Uważasz, że jesteś do niczego, jesteś bez perspektyw pomimo starań w nauce, a twoja próbna matura poszła nie tak i masz wrażenie, że nie zanosi się na lepiej? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco to koniecznie musisz przeczytać, czym chcemy się z tobą podzielić niżej!

Choć możesz uważać, że nauka ci po prostu nie idzie, możemy Ci powiedzieć, że nadal masz szansę osiągnąć sukces. Dlaczego? Bo nawet najlepsi często miewali problemy, wady, z którymi nie mogli sobie poradzić, a wierząc niepowodzeniu mogliby się poddać i nie osiągnąć tego czego zamierzali dokonać. Na przykład Albert Einstein miał problemy z pisaniem. Ze względu na słabą pamięć z trudem przyswajał wiedzę z różnych dziedzin. Duże braki wiedzy przyczyniły się do tego, że oblał swój pierwszy egzamin na studia. Dwukrotnie stracił pracę nauczyciela z powodu trudności związanych z dysleksją.

 

 

 

Znany wszystkim twórca zasad dynamiki, prawa powszechnego ciążenia, prawa ruchu i mechaniki klasycznej, – Isaac Newton – ten, który zapoczątkował rewolucję naukową, dowodząc kopernikańskiej teorii heliocentryzmu według legendy radził sobie średnio w szkole. Z powody wielu utrudnień w nauce, w tym dyslekcji, wolał spędzać czas pod jabłonią, gdzie odkrył grawitację.

 

 

Z kolei słynny wynalazca -Thomas Edison oficjalnie edukację zakończył już na etapie szkoły podstawowej. Według nauczycieli zadawał on za dużo pytań i w ogóle nie odrabiał pracy domowej. Po tym jak został wyrzucony ze szkoły zaczął się uczyć w domu razem ze swoim ojcem. W latach młodości założył „fabrykę wynalazków”, której celem było dokonywanie przełomowych odkryć raz na pół roku i mniej istotnych raz na 10 dni. Po wynalezieniu żarówki Edison założył firmę Edison Electric Light Company, która w 1911 roku przekształciła się w działającą do dziś (obecnie największą na świecie spółkę kapitałową) firmę General Electric.

 

Pamiętaj! Jak źle by nie było jesteś w stanie to zmienić! To co pozwoliło tym wszystkim znanym naukowcom osiągnąć sukces, to wiara w to co się robi. Przekonanie o tym, że to co robicie ma sens bez względu na tymczasowe niepowodzenia, pomoże wam pokonać przeszkody i osiągnąć cel w postaci, odkrycia jakiejś naukowej innowacji, znalezienie pracy w wymarzonym zawodzie, po prostu: życiowy sukces!

Autor posta

Filip Stanek
Kapitan naszego statku – pomysłodawca i założyciel marki Naukowców Dwóch. Doktor chemii specjalizujący się w chemii organicznej. Wykształcony nauczyciel i wieloletni korepetytor, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych! Skutecznie przygotował już setki uczniów, którzy dostali się na wymarzone studia.
Zapisz się do newslettera

Otrzymuj powiadomienia o artykułach naukowców.



    Wysyłając formularz oświadczasz, że zapoznałeś się z naszą polityką prywatności i ją akceptujesz.

    Zapisz się do newslettera