(Nie)zdolni naukowcy

Uważasz, że jesteś do niczego, jesteś bez perspektyw pomimo starań w nauce, a twoja próbna matura poszła nie tak i masz wrażenie, że nie zanosi się na lepiej? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco to koniecznie musisz przeczytać, czym chcemy się z tobą podzielić niżej!

Choć możesz uważać, że nauka ci po prostu nie idzie, możemy Ci powiedzieć, że nadal masz szansę osiągnąć sukces. Dlaczego? Bo nawet najlepsi często miewali problemy, wady, z którymi nie mogli sobie poradzić, a wierząc niepowodzeniu mogliby się poddać i nie osiągnąć tego czego zamierzali dokonać. Na przykład Albert Einstein miał problemy z pisaniem. Ze względu na słabą pamięć z trudem przyswajał wiedzę z różnych dziedzin. Duże braki wiedzy przyczyniły się do tego, że oblał swój pierwszy egzamin na studia. Dwukrotnie stracił pracę nauczyciela z powodu trudności związanych z dysleksją.

 

 

 

Znany wszystkim twórca zasad dynamiki, prawa powszechnego ciążenia, prawa ruchu i mechaniki klasycznej, – Isaac Newton – ten, który zapoczątkował rewolucję naukową, dowodząc kopernikańskiej teorii heliocentryzmu według legendy radził sobie średnio w szkole. Z powody wielu utrudnień w nauce, w tym dyslekcji, wolał spędzać czas pod jabłonią, gdzie odkrył grawitację.

 

 

Z kolei słynny wynalazca -Thomas Edison oficjalnie edukację zakończył już na etapie szkoły podstawowej. Według nauczycieli zadawał on za dużo pytań i w ogóle nie odrabiał pracy domowej. Po tym jak został wyrzucony ze szkoły zaczął się uczyć w domu razem ze swoim ojcem. W latach młodości założył „fabrykę wynalazków”, której celem było dokonywanie przełomowych odkryć raz na pół roku i mniej istotnych raz na 10 dni. Po wynalezieniu żarówki Edison założył firmę Edison Electric Light Company, która w 1911 roku przekształciła się w działającą do dziś (obecnie największą na świecie spółkę kapitałową) firmę General Electric.

 

Pamiętaj! Jak źle by nie było jesteś w stanie to zmienić! To co pozwoliło tym wszystkim znanym naukowcom osiągnąć sukces, to wiara w to co się robi. Przekonanie o tym, że to co robicie ma sens bez względu na tymczasowe niepowodzenia, pomoże wam pokonać przeszkody i osiągnąć cel w postaci, odkrycia jakiejś naukowej innowacji, znalezienie pracy w wymarzonym zawodzie, po prostu: życiowy sukces!

Udopstępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn

Cześć, dzięki, że do nas wpadłeś!

Jesteśmy Naukowców Dwóch, bo jesteśmy braćmi, których oprócz więzów krwi połączyła również pasja nauki i uczenia. Jakub (ten starszy) i skończył biotechnologię medyczną, a Filip (ten młodszy) kończy pisać doktorat z chemii organicznej. Chcielibyśmy, żeby ten blog tętnił życiem i był miejscem do którego będziesz często zaglądał, a my ze swojej strony postaramy się, żeby były tu tylko ciekawe i przydatne materiały do nauki chemii i biologii. Baw się dobrze!

Najnowsze wpisy