Naukowców Dwóch Blog Podsumowanie roku szkolnego 2022

Podsumowanie roku szkolnego 2022

Kolejny wspólny rok szkolny za nami. Oj, działo się i tym razem! Z ogromną ekscytacją obserwujemy progres wszystkich naszych uczniów, ale… nie tylko ich! Z każdym miesiącem wspólnej pracy widzimy, jak wiele nowego doświadczenia zdobywamy na każdym kroku my sami, a to, że znajdujemy się w najlepszym miejscu potwierdzają stale osiągane sukcesy. Zapraszamy na podsumowanie tego, co wydarzyło się w minionym roku!

Kursy maturalne i zajęcia indywidualne z przedmiotów ścisłych

W tym roku szkolnym w naszych kursach maturalnych z chemii, biologii i matematyki na poziomie rozszerzonym wzięło udział 40 uczniów, z którymi do końca przeżywaliśmy pozytywne emocje związane z nadchodzącą maturą z przedmiotów ścisłych. Efekt? Doskonałe wyniki! Jesteśmy więc pewni, że większość naszych kursantów dostanie się w tym roku na wymarzone studia.

W naszych zajęciach indywidualnych z przedmiotów ścisłych, zarówno korepetycjach, jak i przygotowaniu do matury, wzięło udział łącznie aż 215 uczniów, dla których ten rok okazał się czasem ogromnego postępu w nauce i ścieżką do osiągania kolejnych celów.

Wakacyjne obozy maturalne z chemii i biologii

Tu nie moglibyśmy nie wspomnieć o pozytywnym feedbacku, jaki otrzymywaliśmy w ostatnim czasie od uczestników pierwszej edycji naszych obozów. W ubiegłym roku w obozach maturalnych wzięły udział 34 osoby, które co rusz wracały do nas z dobrymi informacjami – ten “poobozowy” rok okazał się dla nich czasem dużych zmian pod względem zrozumienia bieżącego materiału i dużo większą łatwością w przygotowaniach do nadchodzącej matury.

W tym roku natomiast, liczba uczestników naszych wakacyjnych obozów maturalnych z chemii i biologii podwoiła się z nawiązką. Na wspólne wakacje pojechało z nami aż 76 osób, co dodało nam jeszcze większej motywacji do działania. Nasza praca ma sens!

Pierwsze zajęcia stacjonarne w ferie

Bo najważniejszy jest rozwój! Kolejnym krokiem milowym w naszej tegorocznej pracy była organizacja wspólnych ferii zimowych, czyli stacjonarnych zajęć w Krakowie i w Warszawie. I tutaj również otrzymywaliśmy od Was wiele świetnych sprawozdań z tego, jak idą postępy – większość naszych uczniów, z którymi spotykaliśmy się podczas ferii otrzymała odpowiedni wynik na maturze i dostała się na wymarzone studia. Dziękujemy za wszystkie Wasze wiadomości z tym związane!

Współpraca z zespołem www.maturalni.com

W tym roku szkolnym nasi korepetytorzy Filip i Jakub wsparli merytorycznie organizację Turbo Weekendów organizowanych przez świetny zespół Maturalnych. Podczas weekendowych, intensywnych powtórek materiału w wielu miastach w Polsce wzięły udział setki uczniów, którzy dzięki temu mieli szansę osiągnąć jeszcze lepsze wyniki na zbliżających się egzaminach dojrzałości. Hej, Maturalni! To był prawdziwy zaszczyt móc współtworzyć z Wami tak świetne wydarzenia!

Sukcesy członków naszego zespołu

Zespół naszych korepetytorów stale się powiększa, lecz nic tak nie cieszy jak indywidualne sukcesy każdego z nich! Ten rok akademicki okazał się bardzo owocny dla dwójki naszych nauczycieli biologii – Kuby i Michała.

Kuba i Michał wraz z zespołami studentów kierunku lekarskiego pracowali od jakiegoś czasu nad dwoma projektami badawczymi. 

Pierwszy projekt dotyczył analizy tego, czy zabiegi tomografii komputerowej (TK) są w Polsce nadużywane. Temat jest szczególnie ważny, dlatego że prowadzenie badań TK to przyjmowanie przez pacjenta dużej dawki promieniowania jonizującego, którego negatywny wpływ na uszkodzenia komórkowe wielokrotnie został wykazany. Tomografia komputerowa potrafi pokazać wiele i jest bardzo dobrym narzędziem, jednak czasami metoda ta jest wykorzystywana poza wskazaniami, kiedy inne badania obrazowe są dokładniejsze i potrafią pokazać lepiej stan chorego. Jak mówią chłopaki: “nasza praca ma na celu zwrócenie uwagi na ten problem, co, jak mamy nadzieję, przełoży się na zwiększenie świadomości pacjentów na temat tego, że nawet świetne badanie nie jest obojętne i pozostawia w organizmie ślad. Szczególny problem pojawia się wtedy, kiedy TK stosowana jest bezzasadnie lub poza wytycznymi do jej stosowania. Przeprowadzone przez nasz zespół badanie retrospektywne zostało nagrodzone I miejscem na tegorocznej konferencji SIMC 2022, a wyniki już wkrótce doczekają się publikacji w anglojęzycznych czasopismach medycznych.

Drugie przedsięwzięcie Kuby i Michała dotyczyło tematu przewlekłej niewydolności żylnej: “badaliśmy, które systemy bandażowania kończyn dolnych są najlepsze dla pacjentów z taką chorobą. Bardzo często pacjenci stosują bandaże krótkiego naciągu (elastyczne), co wynika z łatwości ich aplikacji i dużego komfortu chorego. Nasze badanie wykazało, że bandaże elastyczne nie są dobrym środkiem leczenia tej choroby. Różnica ciśnień, którą uzyskaliśmy mierząc ciśnienia pod bandażami osiągała nawet wartości ujemne. To bardzo zły wynik, jeżeli chodzi o efektywność leczenia przewlekłej niewydolności żylnej. Z drugiej strony wykazaliśmy, że bandaże krótkiego naciągu, są zdecydowanie lepsze w leczeniu tej jednostki chorobowej i przy badaniu tego systemu bandażowania osiągnęliśmy wyniki znacznie wyższe, niż w przypadku bandaży elastycznych. Za uzyskane badanie otrzymaliśmy III miejsce na konferencji SIMC, w sesji chirurgicznej”.

I to nie wszystko! Zainteresowania naszego korepetytora Kuby w dużej mierze dotyczą szeroko pojętej onkologii. W maju tego roku, Kuba wraz z zespołem prezentowali opisy przypadków na konferencji studenckiej organizowanej przez Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie. Opisy przypadków zostały opublikowane w suplemencie ważnego czasopisma- Journal of Oncology. Kuba i Michał: “Teraz okres wakacji, chwila odpoczynku i będziemy myśleć nad nowymi projektami na przyszły rok. Mamy nadzieje, że będzie się działo, może już nie tylko w Polsce, ale na konferencjach zagranicznych. Trzymajcie za nas kciuki i pamiętajcie, NAUKA JEST SUPER! 😊”

Rok 2021/2022 był dla wszystkich nas bardzo intensywny i przyniósł ogrom satysfakcji. Już teraz zapraszamy Was do udziału w zajęciach, które szykujemy dla Was na kolejny wspólny czas! Oprócz standardowych zajęć, takich jak: kursy maturalne online, korepetycje z przedmiotów ścisłych, kursy na studia czy wakacyjne obozy maturalne, szykujemy dla Was również sporo nowości i niespodzianek, więc koniecznie śledźcie nasze media społecznościowe, aby być ze wszystkim, co robimy na bieżąco. Do zobaczenia!

W przygotowaniu do matury 2023 chętnie pomożemy Ci na kilka sposobów:
YouTube Naukowców Dwóch
Blog Naukowców Dwóch
Platforma, na której znajdziesz nasze m.in kursy i webinary

Social Media: FB, IG

Autor posta

Filip Stanek
Kapitan naszego statku – pomysłodawca i założyciel marki Naukowców Dwóch. Doktor chemii specjalizujący się w chemii organicznej. Wykształcony nauczyciel i wieloletni korepetytor, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych! Skutecznie przygotował już setki uczniów, którzy dostali się na wymarzone studia.
Zapisz się do newslettera

Otrzymuj powiadomienia o artykułach naukowców.    Wysyłając formularz oświadczasz, że zapoznałeś się z naszą polityką prywatności i ją akceptujesz.
    Zapisz się do newslettera