Naukowców Dwóch Blog Świerk, jodła, a może sosna? Czy umiesz rozpoznać jakie drzewko w tym roku będzie ozdabiać Twój dom?

Świerk, jodła, a może sosna? Czy umiesz rozpoznać jakie drzewko w tym roku będzie ozdabiać Twój dom?

Na początku, chcielibyśmy Wam życzyć wszystkiego naukowego!

Wesołych świąt, spędzonych w rodzinnym gronie, oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym roku 2021. Odpocznijcie, naładujcie ogniwa ???? Pamiętajcie, Ilość spożytego posiłku jest co prawda odwrotnie proporcjonalna do chęci na naukę (ale nie martwcie się tym… te kilka razy w roku można sobie odpuścić ????) Tymczasem, zanim oddamy się błogiemu obżarstwu ???? zapraszamy do zapoznania się z kilkoma przydanymi na maturze informacjami 

Rozpoznawanie rodzimych gatunków drzew iglastych

????Świerk, jodła, a może sosna? Czy umiesz rozpoznać jakie drzewko w tym roku ozdabiaTwój dom? Jeśli nie, to może warto przypomnieć sobie w międzyczasie jak rozpoznawać gatunki roślin nagonasiennych

sosna pospolita

Sosna pospolita (Pinus sylvestris)

Świerk pospolity (Picea abies)

(Abies alba)

Prezentacja również do pobrania tutaj:  Drzewa iglaste

Autor posta

Filip Stanek
Kapitan naszego statku – pomysłodawca i założyciel marki Naukowców Dwóch. Doktor chemii specjalizujący się w chemii organicznej. Wykształcony nauczyciel i wieloletni korepetytor, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych! Skutecznie przygotował już setki uczniów, którzy dostali się na wymarzone studia.
Zapisz się do newslettera

Otrzymuj powiadomienia o artykułach naukowców.    Wysyłając formularz oświadczasz, że zapoznałeś się z naszą polityką prywatności i ją akceptujesz.
    Zapisz się do newslettera